• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Maury, Milany i Tomasza
piątek, 22 września 2017
Reforma Oświaty. Kształt sieci szkół. Granice obwodów
07.04.2017
Reforma Oświaty. Kształt sieci szkół. Granice obwodów

23 marca 2017 r. Radni podjęli uchwały dotyczące sieci szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które rozpoczną działalność na terenie Miasta Wałbrzycha od 1 września 2017 r. Dokonane zmiany są skutkiem dostosowania sieci szkolnej do wymogów określonych w ustawach podjętych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 14 grudnia 2016 r.: Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe i ustawa Prawo oświatowe.

W gminie Wałbrzych dotychczas funkcjonowało:

  • 13 szkół podstawowych, w tym 3 w zespołach szkolno-przedszkolnych;
  • 9 gimnazjów dla młodzieży i 1 gimnazjum dla dorosłych w Zespole Szkół nr 5;
  • 4 licea ogólnokształcące oraz 1 liceum sportowe i 1 liceum dla dorosłych (wszystkie funkcjonowały w zespołach szkół);
  • 3 technika i 3 zasadnicze szkoły zawodowe;
  • 2 szkoły policealne;
  • w szkołach specjalnych: 2 szkoły podstawowe (Zespół Szkół Specjalnych i Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii), 2 gimnazja (Zespół Szkół Specjalnych i Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii), 1 zasadnicza szkoła zawodowa i szkoła specjalna przysposabiająca do pracy (obie w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych);

Po wprowadzeniu od 1.09.2017 r. reformy oświaty kształt sieci szkół będzie następujący:

  1. przekształcenie Publicznego Gimnazjum nr 1 w 8- letnią szkołę podstawową (z naborem do klasy 1 od roku szkolnego 2017/2018 i z klasami II i III wygaszanego Publicznego Gimnazjum nr 1);
  2. włączenie do 2 szkół podstawowych gimnazjów funkcjonujących w zespołach szkół, w skład których wchodziła szkoła podstawowa i gimnazjum:
    - Publiczne Gimnazjum nr 2 przy ul. 11 Listopada 75 w Gminnym Zespole Szkół Nr 2 do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 22 przy tej samej ulicy;
    - Publiczne Gimnazjum Nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Palisadowej 48 do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi przy tej samej ulicy;
  3. włączenie do 2 szkół podstawowych gimnazjów funkcjonujących samodzielnie, w tych samych obiektach lub dzielnicach:
    - Publiczne Gimnazjum nr 6 przy ul. Głównej 2 do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Dunikowskiego 39 (prowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów szkoły podstawowej i uczniów klas II i III dotychczasowego gimnazjum w obu budynkach);
    - Publiczne Gimnazjum nr 7 przy ul. Grodzkiej 71 do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Grodzkiej 71 (ten sam obiekt szkolny);
  4. przekształcenie Gimnazjum dla Dorosłych funkcjonującego w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Ogrodowej 2a, w Szkołę Podstawową dla Dorosłych w tej samej siedzibie (z naborem do klasy VII od roku szkolnego 2017/2018 i z klasami II i III wygaszanego gimnazjum);
  5. 4 gimnazja funkcjonujące w zespołach szkół, w skład których wchodziło jedynie gimnazjum i liceum, zostaną włączone do tych liceów i będą wygaszane do 1.09.2019 r.:
    - w Zespole Szkół nr 1 (Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne nr 12 zostanie włączone do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w tej samej siedzibie, przy ul. Paderewskiego 1)
    - w Zespole Szkół nr 2 (Publiczne Gimnazjum nr 13 zostanie włączone do II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w tej samej siedzibie, przy al. Wyzwolenia 34);
    - w Zespole Szkół nr 3 (Publiczne Gimnazjum nr 4 zostanie włączone do III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w tej samej siedzibie, przy ul. Jordana 4);
    - w Zespole Szkół nr 4 (Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 11 zostanie włączone do IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w tej samej siedzibie, przy ul. Sokołowskiego 75).
  6. w Zespole Szkół nr 5, Zespole Szkół nr 7 i Zespole Szkół Politechnicznych "Energetyk" funkcjonowały zasadnicze szkoły zawodowe, które z dniem 1 września 2017 r. z mocy ustawy stają się branżowymi szkołami I stopnia; będą one funkcjonowały w tych samych obiektach, z wygaszanymi klasami II i III zasadniczych szkół zawodowych (wygaszenie do 31.08.2019 r.).

Sieć publicznych szkół podstawowych i klas gimnazjów oraz granice obwodów od 1.09.2017r. do 31.08.2019r.:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałbrzychu przy ul. Limanowskiego 12 /przekształcona z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich/:
    Obwód obejmuje ulice:
    Marii Konopnickiej, Józefa Lewartowskiego, Bolesława Limanowskiego, Nowy Świat, Adama Pługa, Pl. Teatralny, Gen.Józefa Zajączka, Jagiellońska, Łukowa, Piotra Czajkowskiego, Stefana Okrzei, Poleska, Piotra Skargi do nr 22, Garbarska, Św. Jadwigi, Juliusza Kossaka, Kościelna, Pl. Kościelny, Kasztanowa, Książęca, 1 Maja do nr 41, Jana Matejki, Młynarska, Stanisława Moniuszki parz. do nr 36, niep. do nr 41, Niska, Józefa Pankiewicza, Przemysłowa, Straży Pożarnej, Południowa, Plac. Boh.Pracy, Pszczyńska, Piusa Welońskiego, Plac na Rozdrożu, Jana Skrzetuskiego, Zamkowa, Dojazdowa, Skarżyska, Piotra Wysockiego od nr 1 do nr 10.
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu przy ul. Wańkowicza 13
    Obwód obejmuje ulice:
    Gen. Władysława Andersa od nr 130 do końca, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Boczna, Boh. Getta, Brygady Górniczej, Bukietowa, Bukowa, Ignacego Daszyńskiego, Jarosława Dąbrowskiego niep. od 19 do końca, parz. od nr 10 do końca, Dąbrowszczaków, Stanisława Dubois, Ireny Grabowskiej, Kątowa, Komuny Paryskiej, Kopalniana, Janusza Korczaka, 3 Maja, Iwana Miczurina, Miła, Miłosna, Gabriela Narutowicza, Witolda Oruby, Piękna, Pionierów, Prosta, Przyjaciół Żołnierza, Spacerowa, Szarych Szeregów, Melchiora Wańkowicza, Wiejska, Źródlana, Okólna.
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów w Wałbrzychu przy ul. Poznańskiej 8
    Obwód obejmuje ulice:
    Maurycego Beniowskiego, Pl. A. Czeredziaka, Wojciecha Drzymały, Juliana Fałata, Gdyńska, Gołębia, Górna, Górnicza, Handlowa, Hutnicza, Internatowa, Jana Kasprowicza, Kaszubska, Katowicka, Jana Kochanowskiego, Kosynierów, Władysława Łokietka, Małopolska, Adama Mickiewicza parz. od nr 28, niep .od nr 39, Modlińska, Władysława Niegolewskiego, Niepodległości, Nowy Dom, Okrężna, Piastowska, Podgórska niep. od nr 27 do końca, parz. od nr 26 do końca, Podmiejska, Pohulanka, Józefa Poniatowskiego, Poznańska, Ptasia, Przeskok, Władysława Reymonta, Henryka Siemiradzkiego, Piotra Skargi od nr 23, Marii Skłodowskiej-Curie, Słowiańska, Słowicza, Sowia, Spadzista, Władysława Syrokomli, Szkolna, Świdnica od nr 1 do nr 100, Tatrzańska, Kazimierza Tetmajera, Tunelowa, Wałbrzyska, Wąska, Weteranów, Wronia, Wylotowa, Żelazna.
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu przy ul. Gen. Andersa 50
    Obwód obejmuje ulice:
    Gen. Władysława Andersa od nr 1 do nr 129, Jarosława Dąbrowskiego niep. od nr 1 do nr 17, parz. od nr 2 do nr 8, Jasna, Plac H. Kołłątaja, Kolejowa, Kraka, Ludowa, Piaskowa, Piasta, Ratuszowa, Mikołaja Reja, Ruchu Oporu, Smocza, Mariana Szei, Szewska, Wolności, Piotra Wysockiego od nr 11 do końca, Ludwika Solskiego, Mazowiecka, Przebieg, Graniczna, Lubelska, Browarna, Raciborska, Marcina Kasprzaka.
  5. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Kornela Makuszyńskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wałbrzychu przy ul. Królewieckiej 7
    Obwód obejmuje ulice:
    Ludwika Beethovena, Dąbrowiecka, Dworcowa, Thomasa Alvy Edisona, Glinicka, Bartosza Głowackiego, Koszarka, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Królewiecka, Bolesława Krzywoustego, Leśna, Mieroszowska, Stanisława Moniuszki niep. od nr 43 do końca, parz. od nr 38 do końca, Podgórska od nr 1 do nr 25, Słoneczna, Cicha, Rolnicza, Mączna.
  6. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Wałbrzychu przy ul. Hirszfelda 1
    Obwód obejmuje ulice:
    Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Władysława Broniewskiego, Józefa Chełmońskiego, Długa od nr 41 do końca, Ksawerego Dunikowskiego niep. od nr 1 do nr 23, parz. do nr 2 do nr 12, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Główna, Ludwika Hirszfelda, Doktora Judyma, Zygmunta Krasińskiego, Leona Kruczkowskiego, Janusza Kusocińskiego, Kornela Makuszyńskiego, Zofii Nałkowskiej, Obrońców Westerplatte, Mariana Orłowicza, Alfreda Sokołowskiego, Leonida Teligi, Topolowa  od  nr 16 do końca, Mieszka I, Ludwika Pasteura, Piętnastolecia, Leona Wyczółkowskiego, Jana Długosza, Gen. Stefana Grota Roweckiego, Porcelanowa, Szlifierska, Tysiąclecia, Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
  7. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 17 im. Marii Konopnickiej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu przy ul. 1 Maja 105
    Obwód obejmuje ulice:
    Antka Kochanka, II Armii, Św. Barbary, Henri Barbusse´a, Brzozowa, Cmentarna, Pl. M. Darowskiej, Artura Grottgera, Aleksandra Hercena, Henryka Jordana, Św. Józefa, Bronisława Kani, Kolejarska, Marcelego Kosteckiego, Ignacego Krasickiego, Kresowa, Krótka, Krzywa, Kuźnicka, Lipowa, 1 Maja od nr 62, Emilii Plater, Wincentego Pstrowskiego, Aleksandra Puszkina, Racławicka, Rynkowa, Hanki Sawickiej, Skalista, Sportowa, Stroma, Pl. H. Sucharskiego, Sztygarska, Karola Szymanowskiego, Średnia, Widok, Wschodnia, Zachodnia.
  8. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu przy ul. Grodzkiej 71 /z włączonym Publicznym Gimnazjum nr 7 im. Jana Pawła II/
    Obwód dla szkoły podstawowej obejmuje ulice:
    Azaliowa, Basztowa, Blankowa, Szymona Fabiana, Grodzka, Hetmańska, Husarska, Jana Pawła II, Jaworowa, Jeździecka, Kasztelańska, Lisia, Lubiechowska, Łowiecka, Nowa, Makowa, Piastów Śląskich, Aleja Podwale, Poselska, Równoległa, Topolowa od nr 1 do nr 15, Uczniowska, Henryka Wieniawskiego, Wilcza, Wincentego Witosa, Wrocławska parz. od nr 122 do końca, niep. od nr 167 do końca, Zdrojowa, Marii Dąbrowskiej, Dębowa, Jurija Gagarina, Kamienna, Klonowa, Książańska, Kwiatowa, Łączna, Rzeczna, Zakole, Jeżynowa.
  9. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gwarków Dolnośląskich w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Wałbrzychu przy ul. 11 Listopada 75 /z włączonym Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu/
    Obwód dla szkoły podstawowej obejmuje ulice:
    Bystrzycka od nr 1 do nr 9, Ceglana, Karola Chodkiewicza, Głuszycka, Pl. Górnika, Jodłowa, Kaliska, Kamieniecka, Jana Karłowicza, Stanisława Kazury, Kłodzka, Andrzeja Kmicica, Kolonia Trzech Róż, Kombatantów, 11 Listopada niep. od nr 17 do końca, parz. od nr 12 do końca, Malinowa, Noworudzka, Osiedle Górnicze, Pomorska, Kazimierza Pułaskiego, Radomska, Różana, Ayrtona Senny, Strzegomska, Tadeusza Sygietyńskiego, Szczecińska, Świdnicka od nr 101 do końca, Świerkowa, Truskawkowa, Warmińska, Wiosenna, Zagórzańska, Złota, Gustawa Morcinka, Stefana Batorego parz. od nr 72 do końca, niep. od nr 71 do końca, Wojciecha Bogusławskiego, Kręta, Karola Namysłowskiego, Michała Ogińskiego, Olimpijska, Żytnia.
  10. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23 Wojsk Ochrony Pogranicza w Wałbrzychu przy ul. Andrzeja Struga 3
    Obwód obejmuje ulice:
    Adama Asnyka, Bałtycka, Fryderyka Chopina, Ciechocińska, Aleksandra Fredry, Harcerska, Inwalidów Wojennych, Władysława Jagiełły, Jesienna, Kolonialna, Pl. Konstytucji 3 Maja, Pl. Wery Kostrzewy, Krynicka, Stanisława Kubeckiego, Franciszka Langera, Antoniego Madalińskiego, Nowowiejska, Nałęczowska, Elizy Orzeszkowej, Osiedleńców, Ignacego Paderewskiego, Jana Pietrusińskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Pl. W. Pola, Polna, Bolesława Prusa, Psie Pole, Rymanowska, Samosierry, Pl. Stanisława Skarżyńskiego, Solecka, Stara, Stanisława Staszica, Andrzeja Struga, Ślepa, Truskawiecka, Ustroń, Pl. Wojska Polskiego, Żegiestowska, Żwirki i Wigury.
  11. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu przy ul. Palisadowej 48 / z włączonym Publicznym Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej/:
    Obwód dla szkoły podstawowej obejmuje ulice: Forteczna, Palisadowa, Senatorska.
  12. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu przy Al. Wyzwolenia 43
    Obwód obejmuje ulice:
    Aptekarska, Norberta Barlickiego, Stefana Batorego parz. do nr 70, niep. do nr 69, Mariana Buczka, Czerwonego Krzyża, Romana Dmowskiego, Drohobycka, Gdańska, Jana Kilińskiego, Mikołaja Kopernika, Tadeusza Kościuszki, Lotników, Pl. Magistracki, Mała, Masarska, Michała Ossowskiego, Al. Puchalskiego, Rycerska, Rynek, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Spokojna, Andrzeja Szmidta, Szpitalna, Pl. Tuwima, Romualda Traugutta, Stanisława Wyspiańskiego, Al. Wyzwolenia, Zakopiańska, Adama Mickiewicza parz. do nr 26, niep. do nr 37, Bolesława Chrobrego, Nowogrodzka, Jana Zamoyskiego, Stanisława Żółkiewskiego, Stefana Czarnieckiego, Tadeusza Rejtana, Stanisława Kunickiego.
  13. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 im. Armii Krajowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Wałbrzychu przy ul. Chałubińskiego 13
    Obwód obejmuje ulice:
    Armii Krajowej, Piotra Bardowskiego, Józefa Bema, Tytusa Chałubińskiego, Pl. Gedymina, Głogowska, Św. Kingi, Kujawska, Kuracyjna, Kurpiowska, Guglielmo Marconiego, Obrońców Pokoju, Wojciecha Oczki, Osiedle Robotnicze, Parkowa, Pocztowa, Poprzeczna, Przechodnia, Przywodna, Starachowicka, Sudecka, Józefa Sułkowskiego, Śląska, Uzdrowiskowa, Węglowa, Wysoka, Pl. Zawiszy Czarnego, Stefana Żeromskiego, Żołnierska, 11 Listopada niep. od nr 1 do nr 15, parz. od nr 2 do nr 10, Giserska do nr 10, Braci Śniadeckich, Legnicka.
  14. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Sportowymi im. Stanisława Staszica w Wałbrzychu przy ul. Dunikowskiego 39 i ul. Głównej 2 /z włączonym Publicznym Gimnazjum nr 6/
    Obwód dla szkoły podstawowej obejmuje ulice:
    Beskidzka, Rodziny Burczykowskich, Długa od nr 1 do nr 39, Ksawerego Dunikowskiego niep. od nr 25 do końca, parz. od nr 14 do końca, Teodora Duracza, Giserska od nr 12, Grzybowa, Mariana Jachimowicza, Joachima Lelewela, Pl. Lelewela, Jacka Malczewskiego, Piotra Michałowskiego, Cypriana Kamila Norwida, Odlewnicza, Ogrodowa, Władysława Orkana, Romana Piotrowskiego, Pogodna, Proletariacka, Prostopadła, Przelotowa, Tomasza Rabiegi, Robotnicza, Sadowa, Sosnowa, Stacyjna, Osiedle Stare, Środkowa, Traktorzystów, Warszawska, Wesoła, Wiśniowa, Wrocławska parz. od nr 2 do nr 120, niep. od nr 1-165, Zielona, Czereśniowa, Brzoskwiniowa, Orzechowa.

Klasy dotychczasowych gimnazjów od 01.09.2017 do 31.08.2019 r. i ich obwody:

  1. Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Wałbrzychu, przy ulicy Bolesława Limanowskiego 12 – ulice: Gen. Władysława Andersa, Aptekarska, II Armii, Maurycego Beniowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Św. Barbary, Batorego - nieparzyste od nr 1do nr 65, parzyste od nr 2 do nr 64, Ludwika Beethovena, Boczna, Browarna, Mariana Buczka, Bukietowa, Bukowa, Brzozowa, Bolesława Chrobrego, Cicha, Cmentarna, Piotra Czajkowskiego, Stefana Czarneckiego, Pl. Aleksego Czeredziaka, Czerwonego Krzyża, Plac Marceliny Darowskiej, Ignacego Daszyńskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Dąbrowiecka, Dąbrowszczaków, Romana Dmowskiego, Dojazdowa, Drohobycka, Drzymały, Stanisława Dubois, Dworcowa, Edisona, Juliana Fałata, Garbarska, Gdańska, Gdyńska, Glinicka, Gołębia, Górna, Górnicza, Bohaterów Getta, Bartosza Głowackiego, Brygady Górniczej, Ireny Grabowskiej, Graniczna, Artura Grottgera, Handlowa, Hutnicza, Internatowa, Św. Jadwigi, Jagiellońska, Jasna, Św. Józefa, Jana Kasprowicza, Marcina Kasprzaka, Kasztanowa, Kaszubska, Katowicka, Kątowa, Jana Kilińskiego, Antka Kochanka, Jana Kochanowskiego, Kolejarska, Kolejowa, Plac Hugona Kołłątaja, Komuny Paryskiej, Marii Konopnickiej, Kopalniana, Mikołaja Kopernika, Janusza Korczaka, Juliana Kossaka, Kosynierów, Koszarka, Kościelna, Tadeusza Kościuszki, Kraka, Ignacego Krasickiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Królewiecka, Bolesława Krzywoustego, Leśna, Lewartowskiego, Bolesława Limanowskiego, Lipowa, Lotników, Lubelska, Ludowa, Łokietka, Łukowa, Mała, Małopolska, 1 Maja, 3 Maja, Pl. Magistracki, Masarska, Matejki, Mączna, Adama Mickiewicza, Iwana Miczurina, Mieroszowska, Miła, Miłosna, Młynarska, Modlińska, Stanisława Moniuszki, Gabriela Narutowicza, Władysława Niegolewskiego, Niepodległości, Niska, Nowogrodzka, Nowy Dom, Nowy Świat, Okólna, Okrężna, Stefana Okrzei, Michała Ossowskiego, Józefa Pankiewicza, Piaskowa, Piasta, Piastowska, Piękna, Pionierów, Emilii Plater, Adama Pługa, Podgórska, Podmiejska, Pohulanka, Poleska, Słoneczna, Południowa, Poniatowskiego, Poznańska, Plac Bohaterów Pracy, Prosta, Pszczyńska, Ptasia, Przebieg, Przemysłowa, Przeskok, Przyjaciół Żołnierza, Aleja Włodzimierza Puchalskiego, Aleksandra Puszkina, Raciborska, Ratuszowa, Reja, Tadeusza Rejtana, Władysława Reymonta, Rolnicza, Plac na Rozdrożu, Henryka Siemiradzkiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Piotra Skargi, Słowiańska, Słowicza, Sowia, Spadzista, Władysława Syrokomli, Szkolna, Świdnicka od nr 1 do 100, Ruchu Oporu, Rycerska, Rynek, Henryka Sienkiewicza, Skarżyska, Jana Skrzetuskiego, Smocza, Juliusza Słowackiego, Ludwika Solskiego, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Straży Pożarnej, Pl. Henryka Sucharskiego, Szarych Szeregów, Szewska, Andrzeja Szmidta, Szpitalna, Karola Szymanowskiego, Średnia, Tatrzańska, Pl. Teatralny, Kazimierza Tetmajera, Tunelowa, pl. Tuwima, Romualda Traugutta, Wałbrzyska, Melchiora Wańkowicza, Wąska, Welońskiego, Weteranów, Widok, Wiejska, Wolności, Wronia, Wschodnia, Wylotowa, Piotra Wysockiego, Źródlana, Stanisława Wyspiańskiego, Al. Wyzwolenia, Józefa Zajączka, Zakopiańska, Zamkowa, Jana Zamoyskiego, Żelazna, Stanisława Żółkiewskiego.Książęca, Mazowiecka, pl. Kościelny, Norberta Barlickiego
  2. Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Wałbrzychu im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, przy ulicy 11 Listopada 75 – ulice: Adama Asnyka, Armii Krajowej - nieparzyste od nr 1 do nr 85, parzyste od nr 2 do nr 72, Bałtycka, Piotra Bardowskiego, Batorego - nieparzyste od nr 67 do końca, parzyste od nr 66 do końca, Józefa Bema, Wojciecha Bogusławskiego, Bystrzycka od nr 1do nr 9, Ceglana, Tytusa Chałubińskiego, Ciechocińska, Karola Chodkiewicza, Fryderyka Chopina, Pl. Zawiszy Czarnego, Aleksandra Fredry, Pl. Gedymina, Głogowska, Głuszycka, Osiedle Górnicze, Pl. Górnika, Harcerska, Inwalidów Wojennych, Władysława Jagiełły, Jesienna, Jodłowa, Kaliska, Kamieniecka, Jana Karłowicza, Stanisława Kazury, Andrzeja Kmicica, Św. Kingi, Kłodzka, Kolonia Trzech Róż, Kolonialna, Kombatantów, Pl. Konstytucji 3 Maja, Pl. Wery Kostrzewy, Kręta, Krynicka, Stanisława Kubeckiego, Kujawska, Stanisława Kunickiego, Kuracyjna, Kurpiowska, Franciszka Langera, 11 Listopada, Malinowa, Antoniego Madalińskiego, Guglielmo Marconiego, Gustawa Morcinka, Nałęczowska, Karola Namysłowskiego, Noworudzka, Nowowiejska, Wojciecha Oczki, Obrońców Pokoju, Michała Ogińskiego, Olimpijska, Elizy Orzeszkowej, Osiedleńców, Ignacego Paderewskiego, Parkowa, Pietrusińskiego, Piłsudskiego, Pocztowa, Pl. Wincentego Pola, Polna, Pomorska, Poprzeczna, Prusa, Przechodnia, Przywodna, Psie Pole, Kazimierza Pułaskiego, Radomska, Osiedle Robotnicze, Różana, Rymanowska, Samosierry, Pl. Stanisława Skarżyńskiego, Solecka, Stara, Starachowicka, Stanisława Staszica, Andrzeja Struga, Strzegomska, Tadeusza Sygietyńskiego, Sudecka, Józefa Sułkowskiego, Szczecińska, Śląska, Ślepa, Świdnicka od nr 101 do końca, Świerkowa, Truskawkowa, Truskawiecka, Ustroń, Uzdrowiskowa, Pl. Wojska Polskiego, Warmińska, Węglowa, Wiosenna, Wysoka, Zagórzańska, Żegiestowska, Żeromskiego, Żołnierska, Żytnia, Żwirki i Wigury.
  3. Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Wałbrzychu w Zespole Szkół Nr 3 im. M Kopernika , przy ulicy dra Jordana 4 - ulice: Barbusse‘a, Brzozowa, Aleksandra Hercena, Henryka Jordana, Bronisława Kani, Marcelego Kosteckiego, Kresowa, Krótka, Krzywa, Kuźnicka, Wincentego Pstrowskiego, Racławicka, Rynkowa, Hanki Sawickiej, Skalista, Stroma, Sztygarska, Zachodnia.
  4. Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. Janusza Korczaka w Wałbrzychu, przy ulicy Głównej 2 - ulice: Beskidzka, Boya-Żeleńskiego, Władysława Broniewskiego, Brzoskwiniowa, Rodziny Burczykowskich, Chełmońskiego, Czereśniowa, Długa, Jana Długosza, Ksawerego Dunikowskiego, Tedora Duracza, K.I. Gałczyńskiego, Giserska, Główna, Grzybowa, Ludwika Hirszfelda, Mariana Jachimowicza, Doktora Judyma, Zygmunta Krasińskiego, Leona Kruczkowskiego, Janusza Kusocińskiego, Legnicka, Joachima Lelewela, Pl. Joachima Lelewela, Kornela Makuszyńskiego, Malczewskiego, Piotra Michałowskiego, Mieszka I, Nałkowskiej, Cypriana Kamila Norwida, Obrońców Westerplatte, Odlewnicza, Ogrodowa, Władysława Orkana, Mariana Orłowicza, Orzechowa, Ludwika Pasteura, Piętnastolecia, Romana Piotrowskiego, Pogodna, Porcelanowa, Proletariacka, Prostopadła, Przelotowa, Tomasza Rabiegi, Robotnicza, Gen. Stefana Grota Roweckiego, Sadowa, Alfreda Sokołowskiego, Sosnowa, Stacyjna, Osiedle Stare, Szlifierska, Braci Śniadeckich, Środkowa, Leonida Teligi, Topolowa od nr 16 dk., Traktorzystów, Tysiąclecia, Warszawska, Wesoła, Wiśniowa, Wrocławska - parzyste do 120, nieparzyste do 165, Leona Wyczółkowskiego, Stefana Wyszyńskiego Prymasa, Zielona,
  5. Publiczne Gimnazjum Nr 7 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu, przy ulicy Grodzkiej 71 – ulice: Azaliowa, Basztowa, Blankowa, Szymona Fabiana, Grodzka, Hetmańska, Husarska, Jana Pawła, Jaworowa, Jeździecka, Kasztelańska, Lisia, Lubiechowska, Łowiecka, Nowa, Makowa, Piastów Śląskich, Aleja Podwale, Poselska, Równoległa, Topolowa od nr 1do nr 15, Uczniowska, Henryka Wieniawskiego, Wilcza, Wincentego Witosa, Wrocławska – parzyste od nr 122 do końca - nieparzyste od nr 167 do końca, Zdrojowa.
  6. Publiczne Gimnazjum Nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej przy ulicy Palisadowej 48 – ulice: Marii Dąbrowskiej, Forteczna, Jurija Gagarina, Kamienna, Klonowa, Książańska, Kwiatowa, Łączna, Palisadowa, Rzeczna, Senatorska, Pl. Reymonta, Zakole.

W wyniku powyższych przekształceń od 1 września 2019 r. w gminie Wałbrzych funkcjonować będzie 14 ośmioletnich szkół podstawowych ze strukturą organizacyjną klas I-VIII (oraz 1 szkoła podstawowa dla dorosłych klasy VII i VIII), które swoimi obwodami obejmą cały obszar Gminy Wałbrzych, a także: 4 licea ogólnokształcące, 3 technika, 3 branżowe szkoły zawodowe I stopnia, 2 szkoły policealne oraz 2 szkoły podstawowe specjalne, 1 branżowa szkoła specjalna I stopnia i szkoła specjalna przysposabiająca do pracy.

Ponadto, z dniem 1 września 2019 roku:

  • dotychczasowe 3-letnie licea ogólnokształcące staną się - 4-letnimi
  • dotychczasowe 4-letnie technika staną się - 5-letnimi;
  • dotychczasowe szkoły policealne staną się - szkołami policealnymi dla osób posiadających wykształcenie średnie lub średnie branżowe, o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku;
Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter