Imieniny: Estery, Kiry i Rudolfa
wtorek, 7 lipca 2020
18.12.2014
Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 10 już po remoncie

„Marzenia się spełniają...” - słowa refrenu piosenki Majki Jeżowskiej stały się motywem przewodnim uroczystości, która miała miejsce 16 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu. Dziś bowiem, kiedy uczniowie patrzą na pięknie odnowiony budynek, kolorowy i ciepły, słowa piosenki same cisną się im na usta. W przededniu Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie i nauczyciele chcieli podziękować tym, dzięki którym marzenia się spełniły - termomodernizacja była współfinansowana przez Gminę Wałbrzych w ramach projektu "Szkoła od Nowa" oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu "Systemy Zielonych Inwestycji".
W odnowionej i świątecznie przystrojonej auli szkoła gościła znakomite persony - posłankę na Sejm RP Katarzynę Izabelę Mrzygłocką oraz senatora RP Wiesława Kiliana, Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja i Burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka. Obecni byli także radni Rady Miejskiej Wałbrzycha: Tomasz Senyk, Renata Wierzbicka, Małgorzata Wiłkomirska, Tadeusz Mazurkiewicz i Jacek Szwajgier oraz reprezentant ZHP.
Pojawili się także przedstawiciele instytucji oświatowych i poradni psychologiczno-pedagogicznych, przyjaciele szkoły oraz przedstawiciele mediów.
Zapach choinek i wigilijnego barszczu, gwiazdki skrzące się w świetle reflektorów, odświętnie ubrani uczniowie - to wszystko sprawiło, że zapanowała niezwykła i podniosła atmosfera. Pozytywna energia dzieci z zespołu "Marzenie" udzieliła się wszystkim zebranym. W ich wykonaniu przebój Majki Jeżowskiej nabrał nowego wymiaru. W montażu słowno-muzycznym przypomniane zostały najważniejsze obrzędy i tradycje związane z Bożym Narodzeniem, a zespół "Teenagers" zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy. Ogromną niespodzianką i wielką ucztą dla ucha okazał się występ sopranistki, Pani Agnieszki Świerczyńskiej-Sokolnickiej. Artystka wraz z uczniami wykonała piosenkę Leonarda Cohena "Hallelujah" oraz zachwyciła wszystkich wykonaniem "Ave Maria" Schuberta oraz "Time to Say Goodbye" F. Sartori. Oprócz wrażeń muzycznych goście mogli także liczyć na słodkie pyszności, wypieczone własnymi siłami szkolnej społeczności.

Życzeniami radosnych Świąt Bożego Narodzenia, przeżytych w spokojnej, rodzinnej atmosferze, zakończono tegoroczną Wigilię.

autor: J.Załupska

Archiwum wiadomości »