• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Estery, Kiry i Rudolfa
wtorek, 7 lipca 2020
04.12.2014
Światowy Dzień Pluszowego Misia w PSPS nr 10

Zgodnie ze szkolną tradycją, w tym roku ponownie Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. To ciepłe, miękkie i puchate święto jest bardzo lubiane przez uczniów szkoły.

Z tej okazji uczniowie zebrali się na auli szkolnej, aby wspólnie obchodzić ten wyjątkowy dzień. W rolę pluszaków wcielili się: Pani Małgosia Juszczyk (miś), Pani Beata Bujniewicz (królik) oraz Pan Daniel Cyrybulka (krówka). Podczas "misiowego przyjęcia" zmagano się z zadaniami konkursami, a także bawiono się sie w rytmie "pluszowych przebojów". Uczniowie i nauczyciele prezentowali swoje umiejętności wokalne, plastyczne i recytatorskie - deklamując wiersze, malując i śpiewając piosenki o misiach. W roli artysty, ku miłemu zaskoczeniu zgromadzonych, na scenie wystąpił ksiądz proboszcz parafii pw. Józefa Robotnika, z piosenką "Biały miś" oraz Pani Dyrektor Dorota Bogdańska.

Pan Piotr Fukiet, w ramach propagowania akcji "Cała Polska czyta dzieciom", odczytał ujmującą za serce historię małego misia. Dzieci słuchały, po czym odpowiadały na zadawane przez nauczyciela pytania.

Tegoroczny apel po raz kolejny udowodnił, że pluszowy miś z dzieciństwa, nawet jeśli obecnie zamieszkuje drewnianą skrzynię na strychu, wciąż żyje w sercach dzieci i bez względu na to, ile mamy lat, pamiętamy o tej przyjaźni, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim potrzebny jest miś".

autor: Małgorzata Juszczyk

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter